Дослідні та пошукові роботи

Дослідна робота: «ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РІЗНИХ СПОСОБІВ ЛІКУВАННЯ АКТИНОМІКОЗУ У ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ».
МЕТА ДОСЛІДНИЦЬКОЇ РОБОТИ
1. Відпрацювати методи діагностики та лікування актиномікозу великої рогатої худоби.
2. Порівняти ефективність різних способів лікування.
3. Сприяти підвищення інтересу у студентів до обраної професії, розвитку професійної та навчальної компетентностей.
ХІД ДОСЛІДУ
ВІДЕОФІЛЬМ: Порівняльна ефективність лікування актиномікозу у корів
Протягом  навчального року студентами ІІІ курсу спеціальності Вветеринарна медицина в навчально-виробничій лабораторії коледжу були діагностовані кілька випадків актиномікозу в ділянці нижньої щелепи у продуктивних корів.
Актиномікоз — хронічне інфекційне захворювання, що супроводжується розвитком запальної специфічної гранульоми (актиномікоми). Частіше на актиномікоз хворіють велика рогата худоба та свині. Іноді захворювання охоплює значну частину поголів'я, завдаючи великих економічних збитків тваринницьким господарствам. Збудником актиномікозу є мікроскопічні гриби з класу Актиноміцети, які досить поширені в природі: на стеблах і колосках злакових рослин, у ґрунті, ротовій порожнині. Гриби проникають в організм через заражені грубі корми та підстилку.
У однієї тварини навчально-виробничої лабораторії діагноз не підтвердився, ще у однієї був несприятливий прогноз, а двом тваринам вирішили надавати лікувальну допомогу консервативно-оперативними методами.
Актиномікоми у обох корів локалізувалися в ділянці нижньої щелепи та були приблизно однакового розміру (розмір гусячого яйця)
РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДНИЦЬКОЇ РОБОТИ
На початку лікування у першої тварини, якій крім йодистих препаратів в зону патологічного процесу вводили окситетрациклін сформувався абсцес,що не виправдав наші очікування, а саме він мав кілька порожнин, фістулу, ділянки, де тканини актиномікози не лізувалися. У Другої тварини, якій застосовували, поряд із йодистими препаратами, антибіотик Комбікел – навпаки, абсцес мав чітко виражені контури, одну порожнину, зону розм’якшення, відсутність твердих тканин актиномікоми. Тобто на першому етапі ефективнішим виявився метод лікування із використанням йод +Комбікел.
Після хірургічної обробки протягом 4 тижнів проводилася курація дослідних тварин. Кращий результат загоєння виявився навпаки у тварини, схема лікування якої включала окситетрациклін. А саме у 1-ї тварини протягом 20 днів на місці актиномікоми залишився тільки рубець, а у другої на момент закінчення курації ще відчувалося вузлувате сполучнотканинне ущільнення, щоправда без видимого збільшення чи інших патологічних змін.
ВИСНОВОК.
Отже, провівши дану дослідну роботу студенти – гуртківці відпрацювали методи діагностики та лікування при актиномікозі великої рогатої худоби, а також зробили висновок, що застосування поряд із йодистими препаратами антибіотиків окситетрациклін та Комбікел сприяє одужанню тварин. Краща ж схема, на нашу думку - це та в яку входить окситетрациклін.

Дослідна робота: «ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РІЗНИХ СПОСОБІВ ГЕРНІОТОМІЇ ПУПКОВОЇ ГРИЖІ У ПОРОСЯТ»
МЕТА ДОСЛІДНИЦЬКОЇ РОБОТИ
Сприяти формуванню професійної компетентності (відпрацювати техніку оперативного втручання при пупкових грижах у поросят); навчальної компетентності (порівняти різні способи герніотомії, звертаючи увагу на швидкість і складність виконання, стан ранового процесу та ймовірність рецидиву в післяопераційний період. Сприяти підвищення інтересу у студентів до обраної професії вцілому та до дисципліни “Хірургія ветеринарної медицини” зокрема.
ХІД ДОСЛІДУ
Протягом 2020-2021 н. року студентами груп ІІ-4 і ІІІ-1 ветеринарного відділення проведені 6 операцій - оперативне лікування пупкової грижі у поросят, що належать мешканцям с.Хомутець. При цьому, крім  відпрацювання техніки оперативного  втручання, порівнювали між собою основні способи закриття грижових отворів при вправних та невправних неускладнених пупкових грижах, а також защемленій грижі  у поросят 2- 4 місячно віку .

ВІДЕОФІЛЬМ: Техніка герніотомії при защемленій пупковій грижі

РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДНИЦЬКОЇ РОБОТИ
Порівнюючи способи закриття грижових воріт, звертали увагу на швидкість і складність виконання операцій , стан ранового процесу в післяопераційний період та виникнення рецидивів .Швидкість виконання кожної операції приблизно була однакова.
Відносною складністю для студентів при герніотомії було відпрепарування грижового мішка від шкіри. Що стосується закриття грижового отвору, то найскладніше було робити це способом Гутмана. Це пояснювалося можливістю проколу очеревини.
Спосіб Герінга — Седамгроцького на відміну від вище вказаного способу виконується найпростіше.
Порівнюючи в післяопераційний період стан прооперованих тварин звертали увагу на температуру тіла, стан ранового процесу у них та наявність рецидивів гриж.
Температура тіла у всіх груп тварин протягом 8-9 днів досліджень не перевищувала гранично допустимої норми, а саме 39,5°С. Рецидив був у тварини із найскладнішим випадком, а саме із защемленою грижею. Це пов’язане із якістю шовного матеріалу, який був не надто міцним. Після повторної герніотомії – тварина одужала. Загоювання ран відбулося протягом 8-9 днів.
ВИСНОВОК.
Отже, провівши дану дослідну роботу студенти – гуртківці відпрацювали техніку проведення герніотомії та порівняли  різні способи закриття грижових отворів, а також зробили висновок, що всі два способи повністю задовольняють мету операції. Але зручнішим у виконанні є спосіб Герінга –Седамгродського.

Пошукова робота: ВИЗНАЧЕННЯ НАЙБІЛЬШ ВЖИВАНИХ АНТИБІОТИКІВ В ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ.

Матеріали і методи досліджень

Протягом  навчального року, на базі клініки ветеринарної медицини коледжу тривав проект пошуково-аналітичного характеру на тему: «Улюблені антибіотики ветеринарів».

Мета: встановити антибіотики, що найчастіше використовують ветеринарні спеціалісти Полтавської області у своїй професійній діяльності при лікуванні і профілактиці інфекційних патологій у різних видів тварин. Вивчити і  порівняти діючі речовини та фармакологічні властивості найбільш вживаних антибіотиків. Сприяти розвитку у майбутніх спеціалістів ветеринарної медицини навчальної та професійної компетентностей.

Проведений збір та аналіз даних від ветеринарних спеціалістів 14 аграрних підприємств, 6 районних державних лікарень ветеринарної медицини, 4 дільниць ветеринарної медицини, 5 ветеринарних аптек та 8 приватних ветеринарних лікарів Полтавської області. В проекті взяли участь студенти ІV курсу відділення «Ветеринарна медицина» (46 осіб), які під час технологічної і переддипломної виробничих практик  здійснювали збір інформації. Також активно працювали студенти ІІ курсу (36 осіб), які опрацьовували дані, порівнювали діючі речовини та фармакологічні властивості найбільш вживаних антибіотиків. Цікавим моментом було порівняння результатів досліджень із результатами аналогічного дослідження за попередній навчальний рік.

Результати досліджень.

Зібрану інформацію опрацювали та систематизували. Всього ветеринарні спеціалісти Полтавської області використовують більше 20 різновидів антибіотиків різних груп та виробників. Серед великого різноманіття  препаратів, ми  виділили три основних, що найпопулярніші серед ветеринарів:

- амоксицилін (група пеніциліну). Застосовують 83% опитаних ветеринарних спеціалістів. Цей антибіотик широкого спектру дії з групи напівсинтетичних пеніцилінів, що володіє широким спектром дії. Як і інші Пеніцилінові антибіотики, він пригнічує синтез клітинної стінки. Діє бактерицидно і активний щодо грампозитивних коків (Staphylococcus spp., Streptococcus pneumoniae, стрептококи групи A, B, C, G, H, I, M); грамнегативних коків (Neisseria meningitidis, N. gonorrhoeae); грамнегативних паличок (Escherichia coli, Shigella spp., Klebsiella spp., Proteus mirabilis, Salmonella, Campilobacter, Haemophilus influenzae, Bordetella pertussis, Chlamydia). Амоксицилін активний відносно всіх мікроорганізмів, чутливих до пеніциліну G: Erysipelothrix rhysiopathiae, Corynebacterium, Bacillus anthracis, Actinomycetes, Streptobacilli, Spirillium minus, Pastereulla multocida, Listeria, Spirochaeta (Leptospira, Treponema, Borrelia) та ін., а також різні анаеробні мікроорганізми (в тому числі пептококи, пептострептококи, клостридії та фузобактеріі). В той же час до амоксициліну стійкі штами мікроорганізмів, які продукують бета-лактамази;

- енрофлоксацин (група фторхінолонів) – 68% опитаних ветеринарних спеціалістів. Енрофлоксацин належить до групи фторхінолонів нового покоління, він перешкоджає синтезу ДНК в ядрах клітин мікроорганізмів і запобігає, таким чином, розвитку паралельної резистентності. Препарат має бактерицидну дію проти грампозитивних (Staphylococcuss pp., Streptococcus spp., Clostridium spp., Listeria monocytogenes, Corynebacterium spp. та інші) і грамнегативних мікроорганізмів (E.сoli, Sal­monella spp., Klebsiella spp., Proteus spp., Pasterella spp., Bordetella spp. та інші), а також діє проти мікоплазм та хламідій;

- цефтіофур (група цефалоспорину) – 62% опитаних ветеринарних спеціалістів. Це напівсинтетична речовина з групи цефалоспоринів ІІІ генерації. Активний по відношенню до грампозитивних (Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Actinomyces spp., Clostridium spp., Erysipelothrix rhusiopathiae, Listeria monocytogenes, Bacillus anthracis, Corynebacterium spp.) та деяких грамнегативних мікроорганізмів (Salmonella spp., Pasteurella spp., Haemophilus spp., Actinobacillus spp., Bordetella bronchiseptica, E. coli, Fusobacterium spp., Moraxella spp., Proteus mirabilis). Цефтіофур активний по відношенню до штамів, що продукують бета-лактамазу. Механізм дії цефтіофуру полягає у пригніченні синтезу білків клітинної стінки мікробіальної клітини.[3]

Порівнявши отримані результати із результатами попереднього року, ми встановили, що на верхівці популярності  були два препарати: амоксицилін (78 %)  і енрофлоксацин(72%). Змінилася позиція біциліну - 3,5 (група пеніциліну), що цього року не ввійшов до трійки лідерів і поступився, досить сильному за фармакологічною дією, цефтіофуру. Таким чином представники групи цефалоспорину набувають більшої популярності серед практикуючих ветеринарних спеціалістів.

Визначено також сферу застосування даних препаратів. Так, ветеринарні спеціалісти найчастіше застосовують амоксицилін при лікуванні інфекційно-запальних захворювань верхніх та нижніх дихальних шляхів, сечостатевої системи, жовчних шляхів, шкіри та м'яких тканин, енрофлоксацин при лікуванні захворювань органів дихання та шлунково-кишкового тракту, цефтіофур при лікуванні захворювань респіраторної, травної, сечостатевої систем, опорно-рухового апарату та м’яких тканин у різних видів сільськогосподарських і домашніх тварин.

Висновки.

Отже, нами встановлено, що найбільш вживані  антибіотики, що застосовують ветеринарні спеціалісти Полтавської області – амоксицилін, енрофлоксацин та цефтіофур. Створена ВІДЕОІНСТРУКЦІЯ до антибіотика Амоксицилін


Дослідна робота: Визначення ефективності зовнішнього застосування вітамінного препарату "Тетравіт" при зовнішньому лікуванні ран 
(інтеграція з гуртком "Фармаколог"). ВІДЕОЗВІТ




Немає коментарів:

Дописати коментар

Про гурток

Віртуальний гурток " Скальпель Оk "дає можливість кожному стати трішечки ветеринарним хірургом...   НАШ ГУРТОК   " Скальпель ...